Maasoojuspump

Site menu:

NIBE maasoojuspump F1245 ja F1255

NIBE maasoojuspump

NIBE pakub erinevaid maasoojuspumade mudeleid eramute, väiksemate mitmepereelamute ja tööstushoonete kütmiseks. Võrdlustestides osalesid NIBE F1245-10 ja NIBE 1255-16 maasoojuspumbad, millest viimane oli ülekaalukalt parimate tulemustega reaalsetes oludes. Alljärgnevalt on välja toodud mõlema NIBE maasoojuspumba lühitutvustus, läbi soojuspumba hinnapäringu lehe saab tasuta tellida ka NIBE maasoojuspumpade hinnad Eestis edasimüügiõigust omavatelt ettevõtetelt.

NIBE maasoojuspump F1245

NIBE F1245 on komplektne soojuspump eramajade ja ridamajade kütmiseks. Soojuspumpa toodetakse viit erinevat mudelit, küttevõimsusega alates 5 kW kuni 12 kW (võrdlustestides oli teisel kohal 10 kW mudel ehk F1245-10).

Tänu kõrgefektiivsele kompressorile ja hästi dimensioneeritud külmasüsteemile on F1245-l kõrge kasutegur. Integreeritud on ka soojaveeboiler, mis tagab vajadusel sooja tarbevee vajaduse. Kompressor ja soojusvaheti paiknevad eraldi kapis. Seega on kompressor ümbritsetud mürataset tunduvalt alandava kolmekordse kestaga. Tsirkulatsioonipumbad on soojuspumpa sisseehitatud ja külmakandja kontuuri saab ühendada valikuliselt, kas paremalt või siis vasakult poolt. Mudafiltrid kuuluvad alati tarnekomplekti. F1245 on varustatd 180 liitrise roostevabast terasest tarbeveeboileriga, millel on kahekordne kest ja soojuskadu vähendav polüuretaanvahust soojusisolatsioon. Sisseehitatud 9 kW (kui 1 faas, siis 7kW) elektriküttekeha lülitub lisakütte vajadusel sisse automaatselt. NIBE maasoojuspumpa F1245 on võimalik ühendada radiaator-, konvektor- ja põrandaküttesüsteemiga. Jahutuskonvektorite ühendamisel saab kuumadel suvepäevadel ka ruume jahutada.

NIBE maasoojuspump F1255

NIBE F1255 on tõhus maasoojuspump, mis on varustatud inverterkompressori ja automaatselt seadistuva kiirusega tsirkulatsioonipumpadega. Inverterkompressor tagab parima võimaliku aastase soojusteguri. Soojuspump seadistub automaatselt vastavalt maja küttevajadusele. Alati õige võimsusega töötamine tagab võimalikult väikesed ekspluatatsioonikulud, sellest tuleneb ka kõrge hooajaline kasutegur SCOP ning esimene koht võrdlustestides. NIBE F1255 sobib nii väikeste kui ka suuremate majade kütmiseks (4-16 kW). Võrdlustestides saavutas esikohad just F1255-16 (ehk 16 kW).

Maasoojuspumpa on integreeritud roostevabast terasest soojaveeboiler, saab ühendada erinevate küttesüsteemidega, nt radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. Samuti on ühendusvalmidus paljude lisaseadmetega, nt soojaveeboiler, passiiv- ja aktiivjahutus, väljatõmbeõhumoodul, bassein.

Nibe F1255 maasoojuspump